Admin Şifresini phpMyAdmin ‘den Sıfırlamak

Sanıyoruz en az bir defada olsa sizde wordpress sitenizin admin panel şifresini unutmuşsunuzdur. Bu durumda hemen google ve diğer arama motorlarında “wp admin şifremi unuttum” , “wp admin şifresi bulma” yada “unutulan wp admin şifresi bulma” gibi kelimelerle harıl harıl aramalar yaparak sorunun çözümünü bulmaya çalıştınız. Biliyoruz zor bir süreç. Zira sitenize girmeniz gerekiyor. Size bu gün çok kolay ve etkili bir şifre sıfırlama yön teminden bahsedeceğiz. Bu yöntem Unutulan Admin Şifresini PhpMyAdmin ‘den Sıfırlamak. Hazırsanız başlayalım;

1 – ) Web sitenizin Cpanel yada Plesk panel girişinden PhpMyAdmin ‘e ulaşın.

 

2 – ) Sol Menü Veritabanları bölümünden şifresini unuttuğunuz wordpress sitenizin veritabanına tıklayın. Açılan tablolarda en altta sizi wp_users tablosu karşılayacak. Tıklayın.

3 – ) wp_users tablosuna tıkladığınızda admin dahil sitenizdeki tüm kullanıcılar karşınıza açılacak. Aşağıdaki resimdede gördüğünüz üzere Admin kullanıcısının karşısındaki “Düzenle” butonuna tıklayın ( Admin varsayılandır. Siz kurulum aşamasında site üst yöneticisi olarak admin dışında hangi ismi belirlediyseniz ona tıklayacaksınız. )

phpmyadmin-sifre-degistirme

4 – ) Bütün bilgilerle birlikte şifre alanı bölümüde açılacak ve aşağıdaki resimde gördüğünüz üzere karşınıza ( kırmızı okla belirtilmiş ) MD5 le şifrelenmiş admin şifresi gelecek. Şifre alanına 123456 sayı kalıbının MD5 le şifrelenmiş hali olan  e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e  yapıştırın ve sağ alttan Git butonuna tıklayın. Yeni şifreniz 123456 oldu. Panelden giriş yapıp şifrenizi değiştirebilirsiniz.

phpmyadminsifre-degistirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir