İş Bulmak Sevmediği İşi Değiştirmek İçin 6 Etkin Tavsiye

Mevcut işiniz artık tat vermiyor. Gerek ücret gerek kalitesiz öğlen yemekleri gerekse patronunuzun çekilmez tripleri. Her açıdan sıkılmaya başladığınızı farkettiniz. İş değiştirmenin yeni limanlara doğru yelken açmanın vakti gelmiş demektir. Peki bunu nasıl yapacaksınız. Yeni bir iş bulmak ama nasıl?. Sıkıcı işinizden seveceğiniz bir işe nasıl geçiş yapacaksınız. Çok basit. Bütün bunları sizin için düşündük, taşındık, araştırdık derledik. Tavsiyelerimize kulak verin;

1 – ) Öncelikle sakin ve soğukkanlı bir şekilde zihninizde gelecek kaygısı taşımaksızın sevdiğiniz ve çok başarılı olabileceğiniz yeni alanlarda arayışta olun. En iyi bildiğiniz, en iyi yapabileceğinize inandığınız sektör sizin yeni alanınız olacak. Hazırmısınız?. Eksiklerinizi gerek bire bir ofis ortamında gerek internet ortamında kısa eğitimlerle giderebilirsiniz. Günümüzde bu çok kolay. Örneğin PHP yazılım dilini bilmiyorsanız internet ortamında edineceğiniz kaliteli eğitim CD leri veya gerek bulunduğunuz şehirde gerek yine internet ortamında kaydolacağınız kurslarla bir – iki ay gibi zamanda kolayca öğrenebilirsiniz. Bu sizin için yepyeni bir sektör yepyeni bir heyecan demek.

endiselerden_kurtul

2 – ) Allah ‘a güvenin. Çok rahat olun. Zira siz dahil bütün evren Allah ‘ın mutlak kontrolü altında. Allah ‘a güvenirseniz kesinlikle başarılı olursunuz. Başarının ve aradığınız işi bulmanın başka bir yolu yoktur. Bu net ve kesin gerçektir. Allah ‘a Güvenmek ve Başarı için burayı >> okuyun. Ne demek istediğimizi daha net anlayacaksınız.

3 – ) Dopdolu ve yerleşimi iyi yapılmış kaliteli bir CV Hazırlayın. Dopdolu CV demek bir word belgesini bilgi çöplüğüne çevirmek değil size dair herşeyi net ve dolu dolu anlatmak demektir. Unutmayın CV ’niz ne kadar zenginse, o kadar ilgi çeker. Aldığınız kurs ve eğitimler, seminerler, hobileriniz ve başarılarınız, sevdiğiniz şeyler, hoşlanmadıklarınız, hedefleriniz vs vs işinizle ilgili olsun veya olmasın mutlaka size olumlu olarak yansıyacaktır. Ancak sürekli belirttiğimiz gibi, CV’nizi anlaşılır bir şekilde düzenlemezseniz, tüm artılarınızın heba olmasına yol açabilirsiniz.  CV niz derli toplu olsun. Her bir özelliğinizi ayrı bir başlık altında toplamak gibi. Aşağıdaki CV sizin için iyi bir örnek oluşturacaktır. Bu örneği dahada geliştirebilirsiniz.

cv_ornegi

4 – ) Sosyal medyayı oldukça aktif, dikkatli ve etkili kullanın.

sosyal_medya_kullanimi

5 – ) Çevrenizden faydalanın. Sosyal çevrenizi iş arama konusunda haberdar edin. Gözden kaçırdığınız yada haberdar olmadığınız bir detayı başkaları farkedip size bildirebilir.  Tüm kaynakları değerlendirin. Gazete ilanları , internet siteleri, sosyal medya ağları, şirketlerin insan kaynakları sayfaları, forum siteleri, sosyal medya platformları

6 – ) Kendinize güvenin yalanını tek kalemde geçin ve başta belirttiğimiz üzere sadece Allah ‘a güvenin.

 

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir