Web Sitenizin Ziyaretçi Trafiğini Artıracak 5 Süper Tavsiye

Web sitenize ziyaretçi gelmiyorsa bu çok ciddi bir sorun. Zira trafik web sitenizi besleyen gıda gibidir. Ürün yada hizmetlerinizle ilgilenen potansiyel müşterileri bulmak için çevrimiçi pazarlama taktiklerini çok iyi kullanmanız mevcut internet kullanıcılarını web sitenize girmeye ikna etmeniz gerekiyor . Ama nasıl. Hayır zor değil. Sitenize büyük miktarda trafik çekmenin birçok yolu va .  Biz araştırma ve testlerimiz neticesinde çok işe yarayacak 5 süper yo keşfettik. Buyrun birlikte inceleyelim.

1 – ) Video Pazarlama Yani Sitenizin Videolarını Oluşturun

YouTube’un Google’dan sonra ikinci en büyük arama motoru olduğunu düşünün. Bu doğru. Zira insanların çoğu orada vakit geçiriyor. Dahası herhangi bir aramada eğer varsa o arama kelimesiyle ilgili video üst sıralarda çıkıyor. Buna dikkat etmişsinizdir. Potansiyel müşterileriniz olan kullanıcılar muhtemelen aramalarında YouTube ‘dan çok defa faydalanıp sunduğunuz hizmetlerle ilgili aramalar yapmaktalar. Dolayısıyla Youtube, Vimeo ve DailyMotion gibi video pazarlama platformlarında yer almanız gerekiyor. Unutmayın video, ilgi çekici, görsel bir araçtır. İnsanlar e posta okumaktan, uzun uzadıya yazılmış içeriklerle vakit geçirmekten çoğu zaman sıkılırlar ama video izlemekten hoşlanırlar. Buda video pazarlamayı çok etkili ve önemli bir pazarlama aracı yapar.

Video Pazarlama

Peki Ne tür videolar oluşturmalısınız?  Nasıl bir video oluşturursanız potansiyel müşterilerinizin dikkatini çeker?. Bu sunduğunuz hizmete ve onu ne kadar anlatabildiğinize bağlı. Çok ilgi çekici video içerikler oluşturulabilir. Örneğin, bir fitness salonunuz var. Çok güzel. O halde insanlara basit bir vücut geliştirme egzersizleri gösteren güzel bir video oluşturabilirsiniz. Veya herhangi bir konuda ilgi çekici bir röportaj yapabilirsiniz.Örneğin kendi sektörünüzle ilgili bir uzmanla yapılan röportaj oldukça ilgi çekici olacaktır. Örnekler fazlaca çoğaltılabilir.

 İşte video pazarlamayla ilgili kısa ipuçları; 

  • Videonuza İşinizin ne olduğunu ve ne sunduğunuzu, ne tür hizmetler verdiğiniz ne yaptığınızı açıkça gösteren kapsamlı bir yazılı açıklama eklediğinizden emin olun. Bu size hem çok iyi bir backlink hem prestij olacaktır sitenizin SEO çalışmasına çok yardımcı olacaktır.
  • Videonuzun açıklamasına web sitenizin URL ‘sini ekleyin. Bu sitenize trafik çekmek için oldukça etkin bir yöntemdir.
  • Videonuzun harekete geçirici mesajlar içeriyor olmasına dikkat edin.. Videonuzun sonunda, kullanıcıya ne yapması gerektiğini hangi siteye gidip ürün yada hizmete nasıl ulaşması gerektiğini anlatın.

2 – Blog Ağı Kurun Bloglayın

Durmayın hemen bloglar oluşturup bloglamaya başlayın. Unutmayın yazı hala çok güçlüdür. Öyle kalmayada devam edecektir. Seçeceğiniz etkili kelimeler sizin potansiyel müşterilerinizle buluşmanızı sağlayacaktır. Örneğin teknoloji trendleri hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın. Güncel konular üzerine düşüncelerinizi ifade edin. Sektörünüzdeki teknolojilerin en popüler  10 listesini yazın. Unutmayın insanlar listeleri sever. Takip eder. Saygı ve seviye sınırlarını aşmadan komik resimler ve videolar paylaşın.

Blog Ağı

Kitleniz için alakalı bilgiler içeren diğer sitelere ve bloglara bağlantı verin. Çoğu zaman bu siteler, ücretsiz web sitesi trafiği için harika bir yoldur. Potansiyel müşterilerinizle karşılıklı sohbet halindeymiş gibi düşünün. Her zaman samimi, açık ve dürüst olun. Düzenli ve disiplinli olarak yazın.

3 – ) İçerikleriniz Paylaşılabilir Olsun

viral içerik

Chewbacca Mom videosunu izlediniz mi? Bir anne, oğlu için Star Wars film kahramanı Chewbacca ‘nın maskesini satın aldı.  Bu maskeyi takıp konuyla ilgili kısa bir vide çekti. Videosu oldukça coşkuluydu.
Bu video sayesinde adeta bir internet yıldızı oldu. Videosu 10 milyon üzerinde izleme aldı. Nemi oldu?. Chewbacca maskeleri ülke çapında çok fazla satıldı. Sadece bir video vasıtasıyla.  Viral yani tamamen doğal olmanız gerekiyor. Sonuç umduğunuzdan da şaşırtıcı olacak.

4 – ) Çevrimdışı Hit Çalışmaları Yapın

bilboard

Bazen web sitenize trafik çekmek için en harika yollardan biri çevrimdışı olmaktır.  İlan panolarındaki kaliteli tasarlanmış broşürler. Billboardlar. Gazete ilanları. Posterler. Otobüs durağı reklamları yada  kartvizit dağıtmak, mektup göndermek. Dahası dost sohbetlerinde sitenizi konuşmak, yerel bir televizyona katılmak sitenizden projelerinden bahsetmek. Gazetelere basın bültenleri göndermek, Yerel bir gazete ile anlaşarak gazete içine afişiniz yerleştirip okuyuculara dağıttırmak.  İşte çevrimdışı çalışmaktan kastımız bu. Pek çok kişi etkisinden habersiz olsada bu çalışma potansiyel ziyaretçilerinizi web sitenize yönlendirmenin ideal yöntemlerinden biri.

5 – ) Ücretsiz Web Seminerleri Düzenleyin

vebinar

İnsanlar özel etkinliklerden çok hoşlanır. İlgi duydukları konular hakkında bilgi edinmek herkes için zevklidir. Peki neden bu potansiyeli bir web seminerine çevirmiyorsunuz?.  Çok basit. Sadece web üzerinde yapılan bir seminerde düzenleyebilirsiniz. Evde veya ofis bilgisayarınızdan bir web kamerası, mikrofon ve izleyicilere bilgisayarınızın ekranını görmenizi sağlayan bir çeşit yazılım kullanarak çevrimiçi yayın” yapabilirsiniz. Teknoloji uzmanı olmanıza veya pahalı ekipmanlara hiç gerek yok. En düşük maliyetlerle  bu işi başarabilirsiniz. Size gerekli olan İyi bir mikrofon. Hadi anlatmaya ve insanları bilgilendirmeye başlayın. Ardından web site adresinizi paylaşın izleyicilerinizle.

Web sitenizin ziyaretçi trafiğinizi artırmak için burada yazılan maddeleri dikkatli bir şekilde sabırla uyguladığınız takdirde ortaya çıkacak netice sizi gerçekten şaşırtacak.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir